In English | Po polsku

Rails Girls Ślönsk 04-05 października 2014

Witomy piyknie cołki Ślönsk!

Rails Girls nareszcie u nos. Przez dwa dni bydymy wynokwiać i laubrować w świecie Ruby on Rails.

Rejestracja zakończona.

Dej pozór i pacz na nos na Twitterze i Facebooku.

Łobocz tyż inksze Gorolowice

Nasi trynerzy pomogom Ci stworzyć aplikacje w necie.

Czego potrzebujesz? Styknie Ci komputer, Twoja gowa i trocha wyobraźni!

Chcesz pomóc? Szukomy wolontariuszy i Rails-trynerów. Naskrobej do nos.Sobota, 04. października

16:30 - 17:00

Rejestracja

17:00 - 18:00

Łonaczynie i instalacja środowiska

Bydymy instalować Ruby on Rails na Twoim komputerze, więc prosza Cie, weź swój laptop.
18:00 - 19:00

Drabko godomy

Dorota Sokołowska - "Dlaczego Geek Girls kochaja marchewki - czyli parę słów o GGC"
Adam Sibik - "Programowanie to prawie jak supermoce. CoderDojo na świecie, w Polsce, w Gliwicach"
Marlena Staszek - "Women in Technology"
19:00 - 20:00

Werksztele

20:00 - 24:00

Friday Hug i wieczorek integracyjny

;]

Niedziela, 05. października

09:00 - 10:00

Śniodoniy - wyżyrka

10:00 - 13:00

Werksztele

13:00 - 13:45

Łobiod

13:45 - 14:00

Bentobox - Pomysły wyłonaczone z netu

Michał Skóra
14:00 - 15:00

Drabko godomy

Basia Madej - "Adventures? Make You Late for Dinner"
Michał Wyrobek - "Communication oriented programming"
Zofia Lekki - "Niech MOOC będzie z Tobą!"
Alek Małaszkiewicz - "Efektywność w zespołach"
15:00 - 18:00

Werksztele

Rozwijanie aplikacji
18:00

Pieronym gibko gadka końcowa


FAQ

Wiela to kosztuje? Nic nie płacisz, cołki udział na faty! Ciesz się chwilą!

Dla kogo te werksztele? Kerowane som do babów, starych i modych, musi ino znoć trocha komputer. Większość bydzie po polsku chociaż mogom sie trefić po angielsku godający ludzie. Wyźta ze sobom komputery.

Czy chopy tyż mogom? Ja, ale frele zawsze bydom mieć pierwszeństwo.

Godosz, że wszystko już umisz? Szukomy wolontariuszy jako trynerów. Za wczasu bydzie spotkanie organizacyjne. Ćwiyrknij do nos


Miejsce


Zobacz większą mapę

Przyjaciele, partnerzy i kibice

Hackerspace Silesia Hackerspace Silesia jest to społeczność kreatywnych ludzi z różnych obszarów zainteresowań związanych z technologiami.

Women in Technology Women in Technology Women in Technology to społeczność kobiet, które łączy jedna wspólna cecha - technologia.


Mikstura IT Mikstura IT jest fundacją, która skupia społeczność internetową i mobilną. Ma na celu dostarczenie forum dla programistów, grafików, przedsiębiorców, organizacji pozarządowych i wszystkich zainteresowanych.

Woman on Rails Woman on Rails to blog o technologiach (np. Ruby, Rails, JavaScript, CoffeeScript), emocjach i wydarzeniach z branży IT.


Soroptimist International Klub w Cieszynie Soroptimist International Klub w Cieszynie to ogólnoświatowa organizacja dla kobiet o wysokiej pozycji zawodowej i społecznej. Ich misją jest podejmowanie działań dla poprawy życia kobiet i dziewcząt.

Śląska Grupa Użytkowników Ruby SRUG (Śląska Grupa Użytkowników Ruby) to przyjacielskie i cykliczne spotkania dot. języka Ruby i nie tylko. Celem jest wymiana wiedzy i doświadczeń programistów.

Geek Girls Carrots Geek Girls Carrots (GGC) to społeczności kobiet kochających nowe technologie. Misją społeczności jest promowanie kobiet w IT.


hack4good 0.6 Weź udział w krakowskiej edycji hackathonu #hack4good 0.6 12-14 września 2014.SmartDevCon Konferencja SmartDevCon jest wydarzeniem skierowanym do osób związanych z rozwiązaniami mobilnymi i wbudowanymi.

Coder's Lab Coder's Lab to pierwsza w Polsce Szkoła Programowania, oparta na nowoczesnych kursach typu bootcamp. Flagowy kurs Ruby on Rails skierowany jest do osób, które chcą dołączyć do grona specjalistów poszukiwanych w branży IT.

Recruit Coders Recruit Coders to platforma internetowa, która stanowi pomost pomiędzy programistami i firmami z całego świata.

Prezydent miasta Gliwice Patronat Prezydenta Miasta Gliwice.

Informacyjo

Otwarcie rejestracji: Sierpień 24, 2014
Zakończenie rejestracji: Wrzesień 14, 2014
Informacja o przyjęciu na warsztaty: Wrzesień 20, 2014
Kaj to bydzie? We Gliwicach. Pszczyńskiej 85.

Partnery

Rails Girls Silesia jest współorganizowane dzięki naszym wspaniałym partnerom i sponsorom.

Chcesz pomóc? Szukamy partnerów i sponsorów, którzy wesprą to wydarzenie non-profit! Napisz do nas!


Aby wydobyć piękno kamieni szlachetnych należy zastosować odpowiedni szlif.

Główny Sponsor Ruby

Fractal Soft - programiści Ruby on Rails
Fractal Soft to zgrany zespół, z pasją. Kochają proste rozwiązania i dobre praktyki programistyczne. Używają Ruby on Rails aby spełniać marzenia o aplikacjach internetowych. Można ich spotkać na różnych wydarzeniach IT.

Ruby Sponsor Szlifu Brylantowego

The Software House The Software House to zespół świetnych developerów pracujących nad wspaniałymi projektami dla miłych, międzynarodowych klientów. Pracują z najlepszymi dostępnymi narzędziami w przyjemnym biurze w centrum Gliwic (i zdalnie!).

Ruby Sponsor Szlifu Szmaragdowego

Github Logo Github to najlepsze miejsce do dzielenia się kodem z przyjaciółmi, współpracownikami, kolegami, oraz obcymi osobami. Ponad 6 milionów osób używa Githuba do budowania niesamowitych rzeczy.

Ruby Sponsor Szlifu Fantazyjnego

Selleo Selleo projektuje i wdraża aplikacje webowe i mobilne dla firm oraz organizacji pozarządowych. Ruby on Rails zawsze był główną technologią webową, w której zespół tworzył projekty.

Trix Trix.pl jest zespołem doświadczonych inżynierów pracujących zdalnie ze startupami na różnych poziomach używając Railsów przez ponad 10 lat.

Cowbell Labs Cowbell Labs to niewielki zespół zapaleńców, zajmujących się tworzeniem aplikacji internetowych i mobilnych, wykorzystujących do tego celu najnowsze i najlepsze narzędzia - m.in. Ruby on Rails.

Megi Team MegiTeam to hosting nowych technologii w chmurze. Gotowe środowiska programistyczne oferujące szybkie wdrażanie serwisów webowych i uruchomienie aplikacji jednym kliknięciem.

Unikat Studio Salon fryzjerski Unikat Studio w Katowicach świadczy profesjonalne usługi fryzjerskie oparte na produktach firmy Goldwell.

Monterail Idea stojąca za Rails Girls pokrywa się z poglądami Monterail. Tak jak organizatorzy wierzymy, że niesłabnąca chęć do nauki wyróżnia ludzi mogących zmieniać świat swój i innych. Promowanie takiego podejścia idealnie zawsze znajdzie miejsce w naszym kodeksie zawodowym. I dlatego znalazły tam miejsce również Rails Girls.

Netguru Netguru to zgrany zespół web developerów, specjalizujący się w projektowaniu, wdrażaniu i utrzymywaniu systemów i aplikacji internetowych, wykorzystując technologie Ruby on Rails. Działamy w oparciu o sprawdzone metodologie Agile i Lean Startup.

I insze sponsory

Code School Odłóż książki z programowania i ucz sięCode School. Code School oferuje różnorodne kursy JavaScrip, HTML/CSS, Ruby i iOS, które pomogą Ci rozwinąć swoje umiejętności i nauczą nowych technologii.

Wooga Utworzona w roku 2009, Wooga stała się jednym z najbardziej popularnych producentów gier mobilnych na świecie.

Helion Helion to wydawnictwo specjalistyczne publikujące książki związane z technologiami, kierowane do wszystkich użytkowników komputerów, bez względu na stopień zaawansowania.

Good Cake Good Cake to angielska piekarnia w Gliwicach. Bella stworzyła Good Cake czerpiąc inspiracje z angielskiej tradycji wypieków. Good Cake to po prostu dobre ciasto.

Złoty Osioł Złoty Osioł to bar wegetariański w samym centrum Katowic i Gliwic. Gotujemy dania wege z kuchni całego świata.

SkyGate Software i design house z Gliwic (HQ), Wrocławia i Krakowa, zajmuje się kompleksowym rozwojem projektów.


Media