In English Česky

Rails Girls Cieszyn 15-16 październik 2016

Witaj!

Rails Girls w końcu w Cieszynie. Podczas dwudniowych, darmowych warsztatów zanurzymy się magicznym świecie Ruby on Rails.

Rejestracja zakończona.

Śledź nas na Twitterze i Facebooku.

Z pomocą naszych trenerów nauczysz się projektować i programować aplikacje internetowe.

Jedyne co potrzebujesz to własny komputer, odrobina ciekawości i szczypta wyobraźni!

Chcesz pomóc? Szukamy wolontariuszy oraz trenerów Ruby on Rails. Napisz do nas.Sobota, 15. października

10:30 - 12:30

Free Cieszyn Tour

Mały spacer po Cieszynie (spotkaj nasz zespół i baw się dobrze). Startujemy tutaj.
16:30 - 17:00

Rejestracja

17:00 - 18:00

Powitanie i instalacja środowiska

Będziemy instalować Ruby on Rails na Twoim komputerze, więc prosimy o zabranie laptopów.
18:00 - 19:00

Krótkie prezentacje

Alek Małaszkiewicz - "How the Internet Works?"
Urszula Janus - "My way into IT"
Michał Czyż - "Yes, you can be a software engineer!"
19:00 - 20:00

Warsztaty

20:00 - 24:00

Middleparty

;]

Niedziela, 16. października

09:00 - 10:00

Śniadanie

10:00 - 13:00

Warsztaty

13:00 - 14:00

Obiad

14:00 - 15:00

Krótkie prezentacje

Urszula Mitas - "Women in technology - Behind the scenes"
Natalia Stanko - "Power of events"
15:00 - 18:00

Warsztaty

Rozwijanie aplikacji
18:00

Zakończenie


FAQ

Ile kosztuje udział w warsztatach? Zupełnie nic, warsztaty są za darmo! Ciesz się chwilą!

Dla kogo są te warsztaty? Warsztaty kierowane są do kobiet, w każdym wieku, z podstawową znajomością komputera. Prezentacje oraz praca w grupach w większości odbywać się będzie w języku polskim, ale mogą pojawić się też grupy angielskojęzyczne. Proszę zabrać swoje laptopy.

Czy mężczyźni też mogą uczestniczyć? Tak, ale kobiety będą mieć pierwszeństwo.

Wiem jak programować - Jak mogę pomóc? Poszukujemy również wolontariuszy jako trenerów. Przed warsztatami odbędzie się spotkanie organizacyjne z trenerami. Ćwierknij do nas

Miejsce


Wyświetl większą mapę

Przyjaciele, partnerzy i kibice

Woman on Rails Woman on Rails to blog o technologiach (np. Ruby, Rails, JavaScript, CoffeeScript), emocjach i wydarzeniach z branży IT.

Women in Technology Women in Technology to społeczność kobiet, które łączy jedna wspólna cecha - technologia.

Mikstura IT Mikstura IT jest fundacją, która skupia społeczność internetową i mobilną. Ma na celu dostarczenie forum dla programistów, grafików, przedsiębiorców, organizacji pozarządowych i wszystkich zainteresowanych.

Śląska Grupa Użytkowników Ruby SRUG (Śląska Grupa Użytkowników Ruby) to przyjacielskie i cykliczne spotkania dot. języka Ruby i nie tylko. Celem jest wymiana wiedzy i doświadczeń programistów.

Czechitas Czechitas to społeczność kobiet, które chcą uczyć się IT. Czechitas organizują warsztaty związane z technologią na różnym poziomie zaawansowania.

Ofka OFKA to przytulne pokoje butikowe, letnia kawiarenka, wypożyczalnia rowerów oraz biuro eventowe. Wszystko to mieści się w malowniczej scenerii Pałacu Myśliwskiego mieszczącego się na Wzgórzu Zamkowym w Cieszynie.

Informacje

Otwarcie rejestracji: 16 Wrzesień, 2016
Zakończenie rejestracji: 2 Październik, 2016
Informacja o przyjęciu na warsztaty: 8 Październik, 2016
Miejsce: Zamek Myśliwski - Rezydencja Habsburgów, Zamkowa 3, Cieszyn, Poland

Partnerzy

Rails Girls Cieszyn jest współorganizowane dzięki naszym wspaniałym partnerom i sponsorom.

Chcesz pomóc? Szukamy partnerów i sponsorów, którzy wesprą to wydarzenie non-profit! Napisz do nas!


Aby wydobyć piękno kamieni szlachetnych należy zastosować odpowiedni szlif.

Ruby Sponsor Szlifu Brylantowego

Fractal Soft - serwis komputerowy w Cieszynie
Fractal Soft to zgrany zespół, z pasją. Kochają proste rozwiązania, podróże i dobre praktyki programistyczne. Używają Ruby on Rails aby spełniać marzenia o aplikacjach internetowych. Można ich spotkać na różnych wydarzeniach IT (Rails Girls, CoderDojo, SRUG). Dodatkowo mają biuro w Cieszynie. Odwiedź nas!

Ruby Sponsor Szlifu Szmaragdowego

GitLab Koduj, testuj i wdrażaj z pomocą GitLab twojego git menadżera open source. GitLab to platforma dla zespołów, którym zależy na wysokim bezpieczeństwie, elastyczności i współpracy przy tworzeniu projektów.

Ruby Sponsor Szlifu Fantazyjnego

Github Logo GitHub to najlepsze miejsce do dzielenia się kodem z przyjaciółmi, współpracownikami, kolegami, oraz obcymi osobami. Ponad 14 milionów osób używa GitHuba do budowania niesamowitych rzeczy.


Cowbell Labs Cowbell Labs to niewielki zespół zapaleńców, zajmujących się tworzeniem aplikacji internetowych i mobilnych, wykorzystujących do tego celu najnowsze i najlepsze narzędzia - m.in. Ruby on Rails.


Selleo Selleo projektuje i wdraża aplikacje webowe i mobilne dla firm oraz organizacji pozarządowych. Ruby on Rails zawsze był główną technologią webową, w której zespół tworzył projekty.

Rebased Rebased jest zespołem programistów Ruby on Rails i JavaScript, którzy wspierają Rails Girls od pierwszego wydarzenia w Warszawie w 2012. Mówią o sobie programiści bez ściemy - sprawdzone przez lata doświadczeń i imponującego wkładu w otwarte oprogramowanie.

Prograils Cześć, jesteśmy Prograils, Web and Mobile development team z Poznania. Nasz Software House tworzy światowej klasy aplikacje mobilne i webowe. Plus, uwielbiamy Ruby on Rails tak jak Rails Girls! Słyszeliście już, że szukamy developerów? :-)

Sponsorzy

Code School Odłóż książki z programowania i ucz sięCode School. Code School oferuje różnorodne kursy JavaScrip, HTML/CSS, Ruby i iOS, które pomogą Ci rozwinąć swoje umiejętności i nauczą nowych technologii.

Pragmatic Bookshelf Pragmatic Bookshelf tworzy praktyczne i na czasie książki, audio booki i wideo o klasycznych i nowatorskich tematach, które pomagają w nauce rzemiosła programistycznego.

Media

Organizatorzy

Soroptimist International Klub w Cieszynie Soroptimist International Klub w Cieszynie to ogólnoświatowa organizacja dla kobiet o wysokiej pozycji zawodowej i społecznej. Ich misją jest podejmowanie działań dla poprawy życia kobiet i dziewcząt.