Rails Girls Ostrava 4. – 5. dubna, 2014

Ahoj holky a dámy!

Rails Girls se vrací do Ostravy! Ve dnech 4. - 5. dubna tady proběhne už druhý bezplatný workshop programování, jehož cílem bude provést vás jedním z nejzajímavějších programovacích jazyků na světě – Ruby on Rails.

Studuješ informatiku, chodíš s ajťákem nebo jsi naopak neviděla kód ani v Matrixu? Nevadí, na zkušenosti nehledíme! Rozhodující je zvědavost a chuť učit se novým věcem. Ze všech přihlášených vybereme 35 účastnic, kterým rozšíříme obzory a necháme je nakouknout do nejrychleji rostoucího trhu na světě - IT.

REGISTRACE UZAVŘENY

Takhle to vypadalo naposled v Ostravě!

Sledujte aktuality na Facebooku nebo Twitteru. Pokud vás cokoliv zajímá, ozvěte se nám na railsgirls.ostrava@gmail.com.

Naučíte se navrhovat, prototypovat a kódovat weby - s pomocí našich koučů.

Potřebujete jenom notebook, zvědavost, představivost a základy angličtiny (workshop bude kompletně v češtině, některé materiály jsou však anglicky).Jaký bude program?

Pátek 4. dubna

17:30

Instalace

Potkej ostatní ještě před akcí. Přines si s sebou počítač, pomůžeme ti nainstalovat Rails předem.

Místo: Vědecko-technologický park Ostrava, Technologická 372/2, 708 00 Ostrava
19:00

Přednáška/Workshop

HTML a tvorba jednoduché statické stránky. Nic složitého, naopak trocha motivace a seznámení se se základy!

20:30

Večeře pro kouče

Všechny kouče zveme na večeři, kde projdeme program pro následující den.


Sobota 5. dubna

9:00

Začátek

Začínáme!

9:30

Probouzení, snídaně a doinstalace

Před začátkem ještě zkontrolujeme instalace Ruby on Rails na počítačích, probudíme se a pustíme se do toho.

10:00

Přivítání a poděkování

10:15

Co je webová aplikace + základy Ruby

11:15

Pojďme si hrát!

Společně se pustíme do kódování.

12:00

Hurá tvořit!

Společně se pustíme do kódování.

13:00

Oběd

14:30

Odpolední programování

17:30

Diskuse

18:00

Ukončení

19:00

Afterparty v klubu T2

Informace o workshopu

Začátek registrací: 10. března 2014
Uzávěrka registrací: 23. března 2014
Potvrzení registrací rozešleme 25. března
Místo: Vědecko-technologický park Ostrava, Technologická 372/2

Partneři

railsformers Railsformers je tým vývojářů internetových a intranetových aplikací se zaměřením především na framework Ruby on Rails. Kromě outsourcingu vývoje řešíme také vlastní projekty - jako např. SaaS účetnictví, CMS v Ruby on Rails, komunitní portál sRecepty.CZ a další. Pro komunitu vývojářů jsme připravili také systém pro jednoduchou lokalizaci aplikací Go4Translate.com


vtpo Posláním VTPO je vybudovat a provozovat Vědecko-technologický park, který poskytne prostor pro komerčně orientovaný vědecký a technologický výzkum, inovaci výrobků a rozvoj podnikání.


tieto Tieto je největším dodavatelem IT služeb pro soukromý i veřejný sektor ve Skandinávii. Jako důvěryhodný partner v transformaci IT pomáháme našim zákazníkům přizpůsobit jejich procesy a podnikání požadavkům trhu.


raynet RAYNET vyvíjí (více než 9 let) CRM, software zaměřený na řízení a efektivitu obchodu. Se svým cloudovým řešením letos rejnoci vstupují na mezinárodní trh, milují kávu a řídí se svým sloganem "It's all about people". P.S. přijďte na fotbálek!


damejidlo DameJidlo.cz je ten nejpohodlnější způsob, jak si objednat jídlo až na stůl a ušetřit tak spoustu času i energie. Objednání jídla nikdy nebylo jednodušší! Výběr z nejlepších restaurací ve vašem okolí. Ceny stejné jako v restauraci. Rozvoz zdarma i platba kartou!


singha Singha je zkušený grafik, designer a kodér. Poradí, navrhne, nakreslí, nakóduje, naprogramuje. Dělá weby, mobilní aplikace, e-shopy, microsite, loga, banery, letáky, vizitky, razítka, plakáty, UX, UI, SEO, XHTML, CSS, JS.


exasoft ExaSoft Vám prostřednictvím 8 prodejen nebo rozsáhlého a přehledného e-shopu dodá cokoli ze sortimentu počítačů, spotřební elektroniky a bílého zboží. U objednávek nad 600 Kč nabízíme dopravu zdarma a u vybraného sortimentu garantujeme nejnižší ceny na trhu.


Chcete pomoci? Stále hledáme partnery a sponzory pro tuto neziskovou akci. Napište nám!


Ostrava team

Mentoři

Adam Martinik @a14113 Daniel Dimitrov @danieldimitrov Eliška Čejpová @EliDaProud Honza Mayer @h_onza Kristýna Kaiserová @kika_kaiserova Láďa Martinčík @martincik Laura Getano @alicetragedy Michal Šimon @michalsimon Monika Kostolná Richard Lapiš @losperdos Roman Sklenář @romansklenar Vanda Cabanová @CervenaMrkvicka Vratislav Kalenda @Vratislav_ Kateřina Švédová Jan Uhlář Alexander Nikolskiy @sash_nik

Nástroje

Doporučujeme prohlížeč Google Chrome

Ruby on Rails

Editor zdrojového kódu Sublime Text

Účet na GitHub pro sdílení kódu

Účet na Heroku pro hostování aplikace


Zdroje

Přednáška, úvod do programování od Karla Minaříka.

Česká stránka o Ruby on Rails.

Průvodce Začínáme s Rails -- z anglického originálu přeložil Karel Minařík (od doby vydání českého překladu se Ruby on Rails posunulo o kus dál, proto některé věci mohou v současné verzi fungovat jinak)

Tutoriál, podle kterého budeme programovat (hotová aplikace pro porovnání)

Poznámky pro sdílení informací během akce