Rails Girls Ostrava 17.-18. března, 2017

Ahoj holky a dámy!

Rails Girls se vrací do Ostravy! Ve dnech 17. - 18. března tady proběhne už pátý bezplatný workshop programování, jehož cílem bude provést vás jedním z nejzajímavějších programovacích jazyků na světě – Ruby on Rails.

Studuješ informatiku, chodíš s ajťákem nebo jsi naopak neviděla kód ani v Matrixu? Nevadí, na zkušenosti nehledíme! Rozhodující je zvědavost a chuť učit se novým věcem. Ze všech přihlášených vybereme 35 účastnic, kterým rozšíříme obzory a necháme je nakouknout do nejrychleji rostoucího trhu na světě - IT.

REGISTRACE UZAVŘENA

Takhle to vypadalo v Ostravě naposledy!

Sledujte aktuality na Facebooku nebo Twitteru. Pokud vás cokoliv zajímá, ozvěte se nám na railsgirls.ostrava@gmail.com.

Naučíte se navrhovat, prototypovat a kódovat weby - s pomocí našich koučů.

Potřebujete jenom notebook, zvědavost, představivost a základy angličtiny (workshop bude kompletně v češtině, některé materiály jsou však anglicky).Jaký bude program?

Pátek 17. března

17:30

Instalace

Potkej ostatní ještě před akcí. Přines si s sebou počítač, pomůžeme ti nainstalovat Rails předem.

18:30

Přednáška

Krátké uvítání a seznámení se sobotním programem.

19:30

WarmUp party & FridayHug

20:30

Večeře pro kouče

Všechny kouče zveme na večeři, kde projdeme program pro následující den.


Sobota 18. března

9:00

Začátek

Registrace, káva!

9:30

Probouzení, snídaně a doinstalace

Před začátkem ještě zkontrolujeme instalace Ruby on Rails na počítačích, probudíme se a pustíme se do toho.

10:00

Přivítání a poděkování

10:15

Přednáška

Něco, co se nám bude pro začátek hodit - Model view controller

10:45

Začíname kódovat

Navrhujeme aplikaci a hurá tvořit! Společně se pustíme do kódování.

13:00

Oběd

14:00

Odpolední programování

Pokračujeme v kódování a vylepšování aplikace.

15:00

Office jóga

15:30

Ladíme detaily aplikace

17:30

Přednáška

K čemu to vlastně je a co dál?

18:30

Ukončení

19:00

Afterparty s dortem v klubu T2

Informace o workshopu

Začátek registrací: 8. února 2017
Uzávěrka registrací: 7. března 2017
Potvrzení registrací rozešleme 9. března 2017
Místo: Vědecko-technologický park Ostrava, Technologická 376/5 (budova VIVA)

Partneři

vtpo Posláním VTPO je vybudovat a provozovat Vědecko-technologický park, který poskytne prostor pro komerčně orientovaný vědecký a technologický výzkum, inovaci výrobků a rozvoj podnikání.

tieto V Tieto vyvíjíme aplikace, spravujeme IT infrastrukturu a pomocí našich IT řešení udržujeme v chodu firmy, jako jsou finské vládní instituce, přední telekomunikační a mediální firmy, finanční společnosti apod. Patříme k TOP IT zaměstnavatelům v ČR a o inspiraci a výzvy u nás není nouze.

raynet RAYNET vyvíjí (už 10 let) softwarové nástroje pro obchodníky (aby se jim lépe a radostněji prodávalo:). Se svým cloudovým řešením jsou v ČR číslo jedna a celosvětově se RAYNET používá už ve 21 zemích. Rejnoci milují kávu a řídí se svým sloganem "It's all about people". P.S. přijďte na fotbálek!

ovanet Společnost OVANET, a.s. patří k významným telekomunikačním operátorům působícím v Moravskoslezském kraji. Jádrem činností společnosti je provozování Metropolitní sítě, Městského dopravního kamerového systému, úsekového měření, poskytování služeb datového centra a kompletní správa ICT firem. Své služby nabízí společnost OVANET, a.s. jak fyzickým osobám, tak malým i velkým společnostem a firmám.

exasoft ExaSoft Vám prostřednictvím 8 prodejen nebo rozsáhlého a přehledného e-shopu dodá cokoli ze sortimentu počítačů, spotřební elektroniky a bílého zboží. U objednávek nad 600 Kč nabízíme dopravu zdarma a u vybraného sortimentu garantujeme nejnižší ceny na trhu.

queens Queens miluje tenisky, streetwear, hudbu, technologie, i hot dogy. Nejvíc je vidět online, protože hnacím motorem celé firmy je moderní přístup k nakupování přes internet. Stabilně rosteme a hledáme kolegyně.

los capolitos Bistro Los Capolitos se zaměřuje na rychlou mexickou kuchyni. Zakládá si na kvalitních, čerstvých surovinách a také na tom, aby jídla byla výživná a lehce stravitelná. V nabídce najdete burrita, tacos a quesadilly a nesmí samozřejmě chybět ani mexické pivo.

martinus Martinus prodává knihy od roku 1990 a má jednu z největších nabídek knih v České republice. Vybrat si u nich můžete ze 175 000 papírových knih, audioknih, e-booků a dalšího zboží.

github Git je skvělý nástroj pro správu verzí zdrojového kódu. Většina operací běží lokálně a rychle. Do širšího povědomí se Git dostal právě díky serveru GitHub, kde je dnes hostována spousta nadějných open-source projektů.

Chcete pomoct? Stále hledáme partnery a sponzory pro tuto neziskovou akci. Napište nám!


Ostrava team

Mentoři


Nástroje

Doporučujeme prohlížeč Google Chrome

Ruby on Rails

Editor zdrojového kódu Sublime Text

Účet na GitHub pro sdílení kódu

Účet na Heroku pro hostování aplikace


Zdroje

Přednáška, úvod do programování od Karla Minaříka.

Česká stránka o Ruby on Rails.

Průvodce Začínáme s Rails -- z anglického originálu přeložil Karel Minařík (od doby vydání českého překladu se Ruby on Rails posunulo o kus dál, proto některé věci mohou v současné verzi fungovat jinak)

Tutoriál, podle kterého budeme programovat (hotová aplikace pro porovnání)

Poznámky pro sdílení informací během akce