Rails Girls Denizli 11 - 12 Aralık, 2015

Merhaba Dünya!

Rails Girls tekrar Denizli 'de. İki günlük ücretsiz workshop ile Ruby on Rails' in büyülü dünyasına dalmaya hazır mısın?

Başvurular Açıklanmıştır.

Başvuru Listesi

Twitter' da takip edin. @RailsDenizli

Koçlarımızın yardımıyla, tasarlamayı, modellemeyi ve kodlamayı öğrenin.

Tek ihtiyacınız olan bilgisayarınız, merak ve bir tutam hayal gücü!

Yardım etmek ister misiniz ? Rails koçları ve gönüllüler arıyoruz Bize ulaşın.


Cuma - 11 Aralık

18:00 - 20:00

Kurulum Partisi

Katılımcılarla tanışma. Bilgisayarlarınıza ruby on rails için gerekli kurulumların yapılması. Ayrıca sizlerle tanışmayı sabırsızlıkla bekliyoruz.


Cumartesi - 12 Aralık

09:00 - 09:45

Rails Girls Denizli' ye Hoşgeldiniz!

Gün içinde ki program akışı ve sponsorların konuşmaları.
09:50 - 10:15

Bentobox - Web Uygulamalarını Anlama

Web uygulamalarının çalışma mantığını anlamaya dair her şey!
Volkan ORANSOY
10:20 - 10:45

Blog Üzerine

Serdar YAĞCI
10:50 - 11:15

Tryruby.org

Hamit Türkü KAYA
11:20 - 11:55

Dijital dünyaya uyum sağlamak

Diler ASLAN
12:00 - 13:00

Öğle Yemeği

13:00 - 15:30

WORKSHOP 'a hızlı bir başlangıç

Tayfun Öziş ERİKAN
15:40 - 16:10

Versiyon Kontrol Sistemi - Git, GitHub

İsmail AKBUDAK
16:15 -16:40

Türkiye 'de kadın girişimci olmak

Özge SOLAKOĞLU
16:50 - 19:50

Uygulamaya Devam

Tayfun Öziş ERİKAN
20:00 -

Kapanış Partisi


Etkinlik Bilgileri

Son kayıt tarihi 6 Aralık 2015
Katılımcı listesinin açıklanması: 9 Aralık 2015

Rails Girls Denizli, lab2023 organizatörlüğünde ve sponsorların desteğiyle düzenlenen ve kâr amacı gütmeyen bir organizasyondur.

Yer: Pamukkale Teknokent
Hüseyin Yılmaz Cd, 20070
Denizli, Turkey

Sponsorlar

lab2023.comlab2023 mobil ve internet yazılımları alanında ‘basit olan mükemmeldir’ sloganıyla faaliyet göstermekte olan bir organizasyon şirketidir. Uzaktan eğitim portalı, mobilya sektörü için internet portalı, facebook oyunu, crm, ödeme sistemleri uygulamaları gibi bir çok farklı alanda mobil ve internet tabanlı startup projesini hayata geçirmiştir.

netinternet.com.trNetinternet Türkiye'nin en büyük veri merkezi ve hosting sağlaycılarından biri olan Netinternet 2006 yılında kuruldu. Her seviyeden, her ölçekten kullanıcılardan edindiği tecrübe ile dokuz yıldır Türkiye'nin internet altyapısına katkı sağlayan şirket, devamlı kendini geliştirmeye ve yenilemeye devam etmektedir.

bulutfon.comBulutfon Netinternet ve Lab2023 firmalarının ortak girişimi olan bir telekomünikasyon firmasıdır. Bulutfon ses, sms, video, data transferi gibi iletişim ihtiyaçlarının, her hangi bir donanım ihtiyacı olmadan karşılanmasını sağlayan bir servistir.

pauteknokent.comPau Teknokent İleri teknoloji alanında çalışan yerli ve uluslararası şirketleri bir araya getirerek aralarında ve üniversitelerle sinerji yaratmalarını sağlayan mekanizmalar kurmak. İleri teknoloji üretme potansiyeli olan yeni şirketlerin kurulmasını ve mevcut küçük şirketlerin büyümesini teşvik etmek amacıyla kurulan kuluçka merkezidir.

soroptimistdenizli.orgDenizli Soroptimistik Kulübü gönüllü kadın kuruluşları arasında, etkin hizmet çalışmaları ile ön sırada yer alan dünya çapında saygınlığı olan bir sivil toplum kuruluşudur. Üyeleri “meslekte, iş hayatında her bakımdan yüksek ahlak ilkelerine bağlı” iş ve meslek kadınlarından oluşur.

http://www.denizlihs.org/Denizli Hackerspace Elektronik, bilgisayar, teknoloji, internet ve benzeri konulara ilgi duyan insanlar için; beraber çalışabilecekleri ve etkinlikler düzenleyebilecekleri bir sosyal ortam, projelerini veya çalışmalarını yürütebilecekleri bir atölyedir.


SSS

Etkinliğin ücreti nedir? Etkinliğe katılım ücretsizdir!

Etkinliğe kimler katılabilir?
Bilgisayar kullanma konusunda temel bilgilere sahip olan her yaştan kadın etkinliğe katılabilir. Konuşmalar ve workshoplar Türkçe verilmektedir. Etkinliğe katılanların kendi laptoplarını getirmeleri gerekmektedir.

Erkekler de bu etkinliğe katılabilirler mi?
Konuyla ilgilenen ve kendilerine eşlik eden bir kadınla katılabilirler.

Etkinlik için Konaklama
Konaklama için Pamukkale Üniversitesi Sosyal Tesisler uygun günlük ücretler ile bu konuda yardımcı olabilmektedir.

Etkinliğe Toplu Taşıma ile Ulaşım
Denizli otogarından ulaşım için, ilgili firmanın servis aracını kullanabilirsiniz. Pamukkale Üniversitesi kampüsünde inerek, kampüs minibüsleri ile Pamukkale Teknokent'e gelebilirsiniz.

Programlamayı biliyorum - Nasıl yardımcı olabilirim? Ayrıca katılımcılara yardımcı olabilecek yönderler arıyoruz. Bize ulaşın