Rails Girls Ostrava 23. – 24. října, 2015

Ahoj holky a dámy!

Rails Girls se vrací do Ostravy! Ve dnech 23. - 24. října tady proběhne už čtvrtý bezplatný workshop programování, jehož cílem bude provést vás jedním z nejzajímavějších programovacích jazyků na světě – Ruby on Rails.

Studuješ informatiku, chodíš s ajťákem nebo jsi naopak neviděla kód ani v Matrixu? Nevadí, na zkušenosti nehledíme! Rozhodující je zvědavost a chuť učit se novým věcem. Ze všech přihlášených vybereme 35 účastnic, kterým rozšíříme obzory a necháme je nakouknout do nejrychleji rostoucího trhu na světě - IT.

Registrace uzavřena

Takhle to vypadalo v Ostravě v roce 2014!

Sledujte aktuality na Facebooku nebo Twitteru. Pokud vás cokoliv zajímá, ozvěte se nám na railsgirls.ostrava@gmail.com.

Naučíte se navrhovat, prototypovat a kódovat weby - s pomocí našich koučů.

Potřebujete jenom notebook, zvědavost, představivost a základy angličtiny (workshop bude kompletně v češtině, některé materiály jsou však anglicky).Jaký bude program?

Pátek 23. října

17:30

Instalace

Potkej ostatní ještě před akcí. Přines si s sebou počítač, pomůžeme ti nainstalovat Rails předem.

Místo: Vědecko-technologický park Ostrava Technologická 372/2, 708 00 Ostrava
19:00

Přednáška

Krátké uvítání a seznámení se sobotním programem.


Lightning video

Code.org

20:30

Večeře pro kouče

Všechny kouče zveme na večeři, kde projdeme program pro následující den.


Sobota 24. října

9:00

Začátek

Registrace, káva!

Probouzení, snídaně a doinstalace

Před začátkem ještě zkontrolujeme instalace Ruby on Rails na počítačích, probudíme se a pustíme se do toho.

Místo: Vědecko-technologický park Ostrava Technologická 372/2, 708 00 Ostrava
10:00

Přivítání a poděkování

10:15

Pojďme si hrát!

Začíname kódovat - Try Ruby!


Navrhujeme aplikaci

a hurá tvořit!

Společně se pustíme do kódování.

13:00

Oběd

14:00

Přednáška

Funguje to, ale vypadá to hrozně. Co s tím? HTML meets CSS!

15:00

Odpolední programování

Pokračujeme v kódování a vylepšování aplikace.

17:30

Přednáška

Souhrn toho, co jsme se naučili a k čemu to vlastně všechno je. A co dál?

18:30

Ukončení

19:00

Afterparty v klubu T2

Informace o workshopu

Začátek registrací: 1. října 2015
Uzávěrka registrací: 14. října 2015
Potvrzení registrací rozešleme 16. října 2015
Místo: Vědecko-technologický park Ostrava, Technologická 372/2

Partneři

railsformers Railsformers je tým mladých, kreativních lidí, kteří se věnují vývoji internetových a intranetových aplikací se zaměřením na framework Ruby on Rails a marketingu. Kromě outsourcingu řeší také vlastní projekty - jako např. SaaS účetnictví či CMS v Ruby on Rails. Hlavním produktem společnosti je bezpečnostní systém Hedurio, se kterým se můžete setkat např. na open air akcích jako jsou Colours of Ostrava, Majáles Ostrava a další.


vtpo Posláním VTPO je vybudovat a provozovat Vědecko-technologický park, který poskytne prostor pro komerčně orientovaný vědecký a technologický výzkum, inovaci výrobků a rozvoj podnikání.


tieto V Tieto vyvíjíme aplikace, spravujeme IT infrastrukturu a pomocí našich IT řešení udržujeme v chodu firmy, jako jsou finské vládní instituce, přední telekomunikační a mediální firmy, finanční společnosti apod. Patříme k TOP IT zaměstnavatelům v ČR a o inspiraci a výzvy u nás není nouze.


raynet RAYNET vyvíjí (už 10 let) softwarové nástroje pro obchodníky (aby se jim lépe a radostněji prodávalo:). Se svým cloudovým řešením jsou v ČR číslo jedna a celosvětově se RAYNET používá už ve 21 zemích. Rejnoci milují kávu a řídí se svým sloganem "It's all about people". P.S. přijďte na fotbálek!


singha Singha je zkušený grafik, designer a kodér. Poradí, navrhne, nakreslí, nakóduje, naprogramuje. Dělá weby, mobilní aplikace, e-shopy, microsite, loga, banery, letáky, vizitky, razítka, plakáty, UX, UI, SEO, XHTML, CSS, JS.


exasoft ExaSoft Vám prostřednictvím 8 prodejen nebo rozsáhlého a přehledného e-shopu dodá cokoli ze sortimentu počítačů, spotřební elektroniky a bílého zboží. U objednávek nad 600 Kč nabízíme dopravu zdarma a u vybraného sortimentu garantujeme nejnižší ceny na trhu.


Marco's Marco’s restaurace a pizzerie se narodila v roce 2002. Od té doby nabízí italskou kuchyni, která je věrná italským tradicím, jednoduché přípravě, kvalitním ingrediencím a důslednému výběru pokrmů.


kofilab Kofi Lab je netradiční zážitkové místo, kávová laboratoř, kávový bar, obchod s čerstvě praženou kávou pocházející z rodinných farem z různých koutů světa a praženou v německé pražírně Supremo. Zastavte se u nás.


martinus Martinus prodává knihy od roku 1990 a má jednu z největších nabídek knih v České republice. Vybrat si u nich můžete ze 175 000 papírových knih, audioknih, e-booků a dalšího zboží.


Chcete pomoct? Stále hledáme partnery a sponzory pro tuto neziskovou akci. Napište nám!


Ostrava team

Mentoři

Michal Hantl @michal_hantl Michal Šimon @michalsimon Kateřina Švédová @SvedovaKatty Eliška Čejpová @EliDaProud Tereza Holubčíková Renáta Klimšová Alexander Nikolskiy @sash_nik Filip Procházka @unodor Lukáš Svačina Aleš Chromec @AlesChromec Barbora Handzelová Daniel Marchlík @unodor Lukáš Březina @LukBrezina David Maralík @davidmaralik Štefan Bartoš @bartostefan David Hrachový @dayweek_cz David Aresu @DavidAresu

Nástroje

Doporučujeme prohlížeč Google Chrome

Ruby on Rails

Editor zdrojového kódu Sublime Text

Účet na GitHub pro sdílení kódu

Účet na Heroku pro hostování aplikace


Zdroje

Přednáška, úvod do programování od Karla Minaříka.

Česká stránka o Ruby on Rails.

Průvodce Začínáme s Rails -- z anglického originálu přeložil Karel Minařík (od doby vydání českého překladu se Ruby on Rails posunulo o kus dál, proto některé věci mohou v současné verzi fungovat jinak)

Tutoriál, podle kterého budeme programovat (hotová aplikace pro porovnání)

Poznámky pro sdílení informací během akce